Podjela sakramenta Svete potvrde

12. lipnja 2021. trideset mladih naše škole primilo je sakrament Svete potvrde.

Misno slavlje i podjelu sakramenta Svete potvrde predvodio je gospićko-senjski biskup, monsinjor Zdenko Križić. Na svetoj misi uz župnika Josipa Tomljanovića koncelebrirali su biskupov tajnik Mišel Grgurić, bivši župnik Pejo Ivkić i župnik susjedne župe fra Juro Marčinković. Podjela sakramenta bila je u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Brinju.

Vjeroučenici sedmih i osmih razreda uz vjeronauk u školi prošli su zadnju godinu intenzivniju pripravu, na župnoj katehezi koju je predvodio župnik Josip. Molitvom i duhovnim razmatranjem tajne Duha Svetoga iščekivali su ovaj  (klikni na opširnije)

sveti dan kada će, primivši pečat Duha Svetoga, postati punoljetni članovi Crkve te će spremni na sebe preuzeti neke nove zadatke. Uz nedjeljnu svetu misu predmolili su Križni put i redovito prisustvovali na svibanjskoj pobožnosti.

Svjesni izazova odrastanja koji je pred njima u svom pozdravnom govoru zamolili su biskupa Križića da ih prati svojom molitvom da ostanu zauvijek Isusovi.

Krizmanici su aktivno sudjelovali u samomu misnom slavlju  dostojanstveno i pobožno, pokušavajući molitvom sabrano ući u tajnu samoga sakramenta koji će primiti.

Sama liturgija bila je svečana.  Pjevanje je predvodio župni zbor pod vodstvom Josipe i Nikole Blažanina.

Ponosni na ove mlade ljude, koji predstavljaju budućnost naše župe i cijeloga ličkog kraja, molimo da Duh Sveti, kojega su primili, vodi i ravna cijelim njihovim životom da ne zaborave da su, primivši pečat dara Duha Svetoga, javno ispovijedili svoju vjeru i pripadnost Katoličkoj crkvi, čiji su članovi postali još na krštenju.

vjeroučiteljica Josipa Češarek Mudrovčić

objavio: Kristina Maratović   datum: 14. 6. 2021.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 204015