Završetak eTwinning projekta „A small step for us, a big step for the environment“

Završio je međunarodni eTwinning projekt „Mali korak za nas, ali velik za naš okoliš“ u koji su se učenici 7. i 8. razreda naše škole uključili početkom ožujka. Cilj projekta je bio podijeliti s učenicima partnerskih škola ideje i male korake koje svatko od nas može napraviti u cilju zaštite okoliša i smanjivanja negativnog ljudskog učinka na prirodu. Učenici su sudjelovali u projektu preko TwinSpacea, sigurnog virtualnog prostora platforme eTwinning. Komunikacijom na engleskom jeziku preko objava, komentara i odrađivanjem zadataka iz radnog procesa projekta omogućeno je razvijanje jezičnih kompetencija te poboljšanje socijalnih vještina kroz suradnju i dijeljenje informacija s učenicima iz drugih država.

Osim naše škole u projektu su sudjelovale i škole iz Poljske, Turske, Španjolske, Portugala i Litve.

Odrađene aktivnosti iz projekta bit će objavljene u najnovijem broju našeg digitalnog školskog lista „Lukina škrinjica“.

Budući da su ekološki problemi globalni, a rješavanje treba biti zajednički cilj, jasno je zašto je ova tema sveprisutna u predmetnim kurikulumima i neophodno je djecu o njoj konstantno educirati.

Tako je i uključivanje u ovaj veći, međunarodni projekt proizašao kao nastavak lanjskog školskog eko-projekta pod nazivom „Do we love our planet?“ („Volimo li svoj planet?“) koji je u travnju prošle godine odradila grupa učenika 6. i 7. razreda. Na poveznici pogledajte kako je izgledao taj projekt.

Poveznica: https://tinyurl.com/ecoproject-april2021

Branka Katalinić, voditeljica projekta

objavio: Kristina Maratović   datum: 14. 6. 2022.

Ukupno: 204831