Nastava na daljinu - obavijesti i podrška

Štovani roditelji, dragi učenici,

od ponedjeljka 16. ožujka 2020. g. kreće nastava na daljinu.
Za učenike razredne nastave Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirati će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu  prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred

Termin Reprizno emitiranje

počinje u 8.00 sati počinje u 14.00 sati

počinje u 9.00 sati počinje u 15.00 sati

počinje u 10.00 sati počinje u 16.00 sati

počinje u 11.00 sati počinje u 17.00 sati

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na Trećem biti će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.
Uz to učitelji će povezati roditelje ili učenike (ovisno o tome imaju li učenici mobitel ili ne) u WhatsApp grupe kako bi razmijenili dodatne materijale, zadatke i informacije.

Za učenike predmetne nastave svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan od strane Ministarstva. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.
Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu, isti sadržaji biti će postavljeni i na YouTube. Nastava će se održavati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život, stranicama CARNet-a i na web stranici škole (postaviti ćemo linkove koji vode na određeni razred).

Učenici naše škole imaju otvorene virtualne učionice na aplikaciji Microsoft Teams u koju se prijavljuju AAI podacima (podaci za ulazak u e-dnevnik). U aplikaciju su već dodani svi učenici i otvoreni svi predmeti. Nastavnici će od ponedjeljka (16.3.2020.) u određeni razred i predmet postaviti materijale za rad, upute, razmjenjivati informacije ili odgovarati na pitanja učenika (slično Facebook aplikaciji).

Učenici koji kod kuće nemaju potrebna sredstva za ovaj oblik komunikacije (računalo, laptop ili tablet) dobiti će u ponedjeljak školske tablete. Molimo da s učenikom dođe i roditelj koji će potpisati izjavu o preuzimanju tableta.

Na web stranici škole naknadno ćemo u toku dana objaviti prvi korak ulaska u virtualnu učionicu. Isto tako na web stranicu škole postaviti ćemo linkove koji će direktno voditi u pojedine učionice (npr. 5 razred).
Ponedjeljak je dan za testiranje i uspostavu komunikacijskih kanala za odvijanje nastave na daljinu. Molimo vas za strpljenje i razumijevanje, a isto tako stojimo na raspolaganju za sva pitanja i nejasnoće.

Uz sve navedeno, razrednici će učenike svojih razreda povezati u WhatsApp grupe radi što lakše i brže razmjene informacija.

Molimo roditelje i učenike da se i za vrijeme nastave na daljinu u virtualnim učionicama pridržavamo Kućnog reda i  pravila lijepog ponašanja. Svaka neprimjerena objava (tekstualna ili slikovna) može se uzeti u obzir pri izricanju pedagoških mjera.

Rješavanje zadataka u virtualnim učionicama nije vremenski ograničeno (dakle nije nužno da se učenici u učionicu prijavljuju u 8.00 sati), ali je bitno da se tokom dana vidi učenikova aktivnost u učionici (prijava, objava, preuzimanje materijala i sl.)
Pozivamo učenike i roditelje da i dalje redovito prate obavijesti o rasporedu održavanja nastave i mrežne stranice Škole.

U zdravlju ispunjavali postavljene zadatke! Sretno svima.

Ravnateljica:
                                                                Ivana Rajković

objavio: Ivana Rajković   datum: 13. 3. 2020.

Ukupno: 204969