Zrnca čine kruh

Mjesec listopad je mjesec u kojem se zahvaljujemo Bogu za kruh i plodove zemlje. To je ujedno i mjesec u kojem obilježavamo i Svjetski dan misija. Dok zahvaljujemo za hranu koju svaki dan imamo na stolu, ne možemo ostati slijepi na činjenicu da mnoga djeca u svijetu svakodnevno umiru od gladi.
Vjeroučenici viših razreda osnovne škole Luke Perkovića Brinje oduševljeno su prihvatili prijedlog vjeroučiteljice da pomognu djeci koja umiru zbog nedostatka hrane. Ideju da se svaki dan odreknu pola kune i tako skupe u svojim razredima po 132 kune koliko je potrebno da bi jedno dijete u Africi moglo dobiti besplatan obrok tokom cijele školske godine, gotovo istoga trenutka proveli su u djelo. Poučeni da će taj obrok biti vjerojatno jedini koji će njihovi kolege iz daleke Afrike taj dan pojesti, drage volje prihvatili su biti dijelom akcije Marijini obroci. Puno djece nikada ne bi pohađalo školu da im ona ne osigurava jedini način da prežive. Nitko ne može učiti dok je gladan, a ponuditi nekome obrazovanje, a pri tom mu ne osigurati osnovni uvjet da preživi, hranu, ne bi imalo nikakvog smisla. Glavni cilj uključivanja vjeroučenika u ovaj projekt je potaknuti ih i usaditi u njih svijest da pomoći potrebnome jest jedan od najsavršenijih oblika ljubavi. Ako ih ne naučimo suosjećajnosti i brizi za drugoga ni jedno drugo znanje koje im prenesemo neće uroditi pravim plodom.
Aktivnost ZRNCA ČINE KRUH odvija se u mjesecu listopadu, mjesecu obilježenom zahvalnošću, kruhom, plodovima zemlje, a dio je projekta TAMO GDJE PALME CVATU koji se vodi na e twininngu kao godišnji projekt u kojem sudjeluju i vjeroučenici naše škole pod vodstvom vjeroučiteljice Josipe Češarek Mudrovčić.

objavio: Kristina Maratović   datum: 4. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 205346