Dan kruha

Danas smo obilježili Dan kruha. Učenici, roditelji i nastavnici pripremili su razne domaće pekarske proizvode i slastice koje smo izložili u školskoj dvorani gdje ih blagoslovio naš župnik don Goran Antunović. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u obilježavanju ovoga dana u našoj školi.

Stella Klišanić, 8. razred

Poruka vjeroučiteljice Josipe Češarek Mudrovčić povodom obilježavanja Dana kruha  i zahvalnosti za sve darove koje nam je zemlja darovala

Zahvalili smo se Bogu za sva dobra koja nam daje, a koja svoju najveću simboliku imaju u otajstvu kruha.

Uz riječi blagoslova koje je izrekao župnik vel. Goran Antunović vjeroučenice četvrtoga razreda Iva i Ivana iskazivale su recitaciju o kruhu, a naša osmašica Natali Krznarić pročitala je molitvu o kruhu:

Kruh naš svagdanji daj nam danas.

Svaki dan te molimo za dar kruha. Kruha koji nam život znači.

U kruhu se skriva sva tajna postojanja. Bez njega smo osuđeni na gladovanje, na nemoć, na smrt.

Molimo te danas, poput okupljenih u ono vrijeme, da nam svaki dan ne uzmanjka kruha na našim stolovima.

Molimo te da naša srca poput kruha budu izvor života onima koji su oko nas. Ne daj da izgubimo osjećaj za sve kojima nedostaje kruha. Kruha na stolu, ali i kruha prijateljstva, dobrote i uzajamnoga prihvaćanja.

Puno puta zaboravimo biti kruh jedni drugima, zaboravimo da nam se ti sam Isuse daruješ u Kruhu.

Ti si Kruh života, bez tebe koji nam se daješ svaki dan s oltara ni mi ne bi mogli pronalaziti snage za bližnje, ne bi znali kako biti kruh jedni drugima.

Molimo te da ne zaboravimo hraniti se Tobom, da bi i sami mogli biti hrana, jedni drugima.

objavio: Kristina Maratović   datum: 14. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 205373